Tesettür Şal Nasıl Bağlanır?

Tesettür Şal, tesettürlü bayanların en fazla göze çarpan ve dikkat çeken aksesuarı olduğu için bayanlara göre büyük bir değere sahiptir. Günümüz dünyasında tesettür giyime olan ilginin her geçen gün daha fazla artmasına bağlı olarak üretilmeye başlayan tesettür giyim ürünleri arasında bulunan şallar birbirinden güzel ve dikkat çekici modelleri ile kapalı bayanların son derece ilgisini çekmektedir. Tesettürlü bayanlar için en az kıyafet seçimi kadar önemli olan şal seçimi konusunda dikkat edilmesi gereken bazı önemli püf noktalar bulunmaktadır.

 

Birbirinden farklı yüzlerce çeşit ve modeli bulunan şalları yine birbirinden farklı yüzlerce farklı modelde bağlayarak farklı tarzlar elde etmek de oldukça kolay oluyor. Şallar, şıklığın ve zarafetin adeta bir göstergesi olduğu için önem vererek bağlanması gerekmektedir. Aynı şalı arka arkaya birçok farklı şekilde bağlayarak her gün için sanki yeni bir şal takıyor havası rahatlık ile oluşturulabilmektedir. İsterseniz gelin şimdi hep birlikte tesettürlü bayanlar tarafından en sık kullanılan şal bağlama tekniklerine kısaca bir göz atalım.

 

Tesettürlü bayanlar için şal bağlama teknikleri nelerdir?

 

Şallar tesettürlü kapalı bayanların en önemli ve en fazla dikkat çeken aksesuarı olduğu için özenle bağlanması gerekmektedir. Piyasada bulunan birbirinden güzel ve bir o kadar da şık şalları farklı modellerde bağlayarak her gün için ayrı bir tarz yakalayabilirsiniz.

Genel olarak şal bağlamanın belirli birkaç bilinen yöntemi bulunmaktadır. Örnek verecek olursak, kelebek model denilen şekilde şal bağlandığında şalın iki ucunda kelebek kanadına benzer bir şekil oluşmaktadır. Bu yüzden de şal bağlama tekniği kelebek adını almıştır. Bunun yanı sıra şal bağlama teknikleri arasında birbirinden farklı birçok model de bulunmaktadır. 

Tesettürlü bayanların sık sık kullandığı şal bağlama şekilleri nelerdir?

Şallar, özellikle tesettürlü bayanlar için son derece önemli olan bir aksesuardır. İlk kez bakıldığında tüm dikkatleri üzerine çeken şal modellerini farklı şekillerde bağlayarak bayanlar her gün için ortaya farklı bir tarz çıkarabilmektedir.

 

Günümüz dünyasında tesettürlü bayanlar tarafından sık sık tercih edilmekte olan modellerin arasında ilk sırada bone üzerine direkt olarak takılan düz şal modeli bulunmaktadır. Oldukça kolay bir bağlama şekli olan bu model, hemen hemen tüm tesettürlü kadınlar tarafından günlük olarak kullanılmaktadır.

 

Tesettürlü bayanlar şal bağlamadan önce kesinlikle kendi yüz tiplerini ve yüz yapılarını çok iyi bir şekilde tanıdığına emin olmalıdır. Üçgen, kare, yuvarlak ya da uzun yüz tiplerine farklı farklı şal bağlama tekniklerinden en uygununu bulmak gerekeceğinden şal bağama modeli seçilirken de bu konuya oldukça özen gösterilmelidir.

 

Her tesettürlü bayanın kendine ait, özgün bir tarzı ve yüz yapısı olduğu için herkes kendine uygun şal bağlama tekniklerini seçmeli ve bu modelleri de devamlı olarak kullanmaya gerçekten elinden geldiğince özen göstermelidir.

Tesettür Şal Bağlama Modelleri

 

Tesettür çizgisinden ayrılmamanız dileğiyle. Sağlıcakla kalın.

Tesettür Moda

TESETTÜR MODA - TESETTÜR GİYİM MODASI'NIN YENİ ADRESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.