TESETTÜR MAYO (BURKİNİ)

TESETTÜR MAYO (BURKİNİ) NEDİR?

Tesettür mayosu, alternatif mayo veya diğer adıyla burkini, vücudun büyük bölümünü açıkta bırakan yüzme kıyafetlerinin tam aksine bayanlarda sadece yüz, eller ve ayaklar dışında tüm vücudu kapatan; erkeklerde ise diz altından göbeğe kadar olan kısmı kapatan, ıslanmaya uygun kumaş çeşitliliğine hakim yüzme kıyafetine verilen genel ad.

TASARIM OLARAK BURKİNİ:

Avustralyalı moda tasarımcısı Aheda Zanetti tarafından keşfedilmiş olan burkini, tesettürlü ve tesettürsüz olmak üzere birçok kadın tarafından ilgi görmektedir. Birçok farklı ülke ve milyonlarca tesettürlü kadın tarafından ilgi gören burkini, zaman içerisinde tüm ülkelere yayılarak kullanılmaya başlandı. Dış görünüş olarak tıpkı bir dalgıç kıyafeti gibi gözüken burkini, iki ana parçadan oluşmaktadır. Burkini altı tayt, üstü tunik bir mayodur. Haşemaya göre daha şık ve estetik görülmesi sebebiyle daha sık tercih edilmektedir. Vücudun üst bölümünü kapatan parça tasarım olarak diz kapaklarına kadar iner, alt parça ise ayak bileklerine kadar uzatılmış tayttan oluşur. Elastik bir yapıya sahip olmakla birlikte tamamıyla vücudu saran burkini konforu da beraberinde getirerek teninizi örter.

Likralı tesettür mayo (burkini) ile tatil keyfinin dozajını arttırıyoruz. Su itme apreli kumaştan tasarlanmış olan tesettür mayolar (burkini) Vücut sarma özelliği sayesinde yüzme esnasında sizi rahatsız etmez, su içinde ve su dışında üzerinizde ağırlık yapmaz. Sudan çıktığınızda ise ıslaklığı sebebiyle diğer türden tesettür mayolar gibi vücudunuza yapışarak vücut hatlarınızı belli etmez. Farklı renk ve desen seçeneklerine sahip burkinilerin tasarım çeşitliliği de oldukça geniştir.

TESETTÜR MAYO (BURKİNİ) ÖZELLİKLERİ:

-Su çekmeme özelliği sayesinde gevşeme ve kumaş sarkması yapmaz.

-Giyildiği vücudu sararak şık ve konforlu bir görünüm kazandırır.

-Yüksek düzeyde su itme ve hızlı kuruma özelliğine sahiptir.


TESETTÜR MAYO (BURKİNİ) TERCİHİNDE NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

-Tesettür mayo, güneşin etkin ultraviyole ışınlarını kırarak cilde zarar vermeden vücudunuzun kısmen bronzlaşmasını sağlar.  Burkini mayo seçiminizi yaparken kumaşın cilde zarar vermemesine mutlaka göz atın.

-Tesettür mayo burkiniler giyilen vücudu sarma özelliğine sahip olduğu için beden tercihinizi doğru yapmalı kendi beden ölçünüzün dışına çıkmamalısınız.

TESETTÜR MAYO (BURKİNİ) KULLANIMINDA HANGİ HUSUSLARA DİKKAT EDİLMELİ?

-Burkini tesettür mayonuzun yıkama işlemini diğer kıyafetlerinizden ayrı olarak yapınız.

-Denizde ve havuzda kullanırken tesettür mayonuzu güneş yağı ve tüm kozmetik maddelerinden arındırınız.

-Tam kapalı tesettür mayonuzu sudan çıktıktan sonra saf sabun ve ılık su ile yıkamalısınız.

-Likralı tesettür mayo (burkini) çamaşır makinesinde yıkanmaz, kuru temizleme işlemi yapılmaz.

-Satın aldığınız tam tesettür mayonuzu direkt güneş altında kurutmayınız, yıkama işlemi bitmiş tesettür mayonuzun ters yüzünü çevirerek güneş ışığı almayan yerde kurutunuz.

-Tesettür mayo (burkini) kesinlikle ütüleme işlemi görmemelidir.

-Sentetik elastan dijital baskılı mayolarınızda kumaş deliklerinde kalan klor nedeniyle az da olsa mayonuz yıpranabilir, renk solması yaşanabilir bu yüzden havuz sonrası iyice durulamazsanız.

-Denizde ve havuzda giydiğiniz tesettür mayolarınızı her kullanım sonrasında mutlaka durulayınız.

-Tesettür mayonuzu uzun süreli kullanabilmeniz için önerilerimizi ve içinden çıkan yıkama talimatını lütfen dikkate alınız.

Büşra Çınar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.