Tesettür Giyim Modasında Kış Renkleri Nasıl Kombinlenir?

Tesettür Giyim Modasında Kış Renkleri Nasıl Kombinlenir? diye bakacak olursak; tesettür giyimde yazın çok renk imkânı varken kışın renk skalası yaza göre ister istemez daralıyor. Yazın tesettürlü kadınlar kendilerine uygun renkli parçalar bulurken zorlanmayabilir ama kışın tesettürlü kadınlar renk skalası daraldığından dolayı kışın renkli parçaların seçiminde biraz zorlanabilir. Bu yazıyı okumamız hem daha hızlı parça seçmenize hem daha hızlı kombin yapmanıza ve size uygun renkler bulmanıza yardımcı olacağını ümit ediyoruz.

Kışın renk skalasının daraldığından bahsettik. Tesettürlü kadınlar sağlıklı kombinler oluşturmak istiyorsanız kışın mümkün olduğunca bu renk skalasının dışına çıkamamakta fayda var. Kışın kullanmayı pek tercih etmediğimiz renklerden olan sarı ve neon renklere dikkat edilmelidir. Kış mevsiminde oluşturduğumuz kombinler de sarı ve neon renkleri kullanmamaya özen göstermeliyiz.

Kışın kullanılmayı en çok hak eden ve kullanılmakta en çok tercih edilen renklerde gri ve kırmızı renkli parçalar bulunuyor. Gri rengi yorumlayacak olursak oldukça sakin bir renktir kırmızıyla griyi beraber yorumlayacak olursak ikisinin oluşturduğu kontrast duruşu ile çok iddialı kombinlere yol açmaktadır. Bu ikiliyi kombin üzerinde örnekleyecek olursak; gri bir kaşe kaban tercih ediyorsak, unutmayın gri oldukça sakin bir renktir, bunun altına kırmızı pileli bir etekle kombin yapabiliriz. Unutmayın grinin sakin bir renk olmasına karşın kırmızı renk ile bir araya geldiklerinde oluşturdukları kontrast çok iddialı kombinler ortaya çıkarıyor.

Bu kombinde kullanılan çantanın rengi ya gri ya da kırmızı olabilir, ayakkabı da aynı şekilde ya gri ya da kırmızı olabilir ama tercihen kullanılan çanta gri ayakkabı ide kırmızı renkte olması daha doğru sonuçlar ortaya çıkarabilir. Aksesuar kullanımı bu kombinler de size kalmış eğer aksesuar kullanmak istiyorsanız gri ve kırmızı ile arasında geçiş sağlayabilecek uyumlu parçalar seçmelisiniz. Unutmayın bir kombin yaparken parçaların uyumu kadar renklerin sağladığı görsel algılar da önemlidir ama bir kombini tamamlayan doğru aksesuar seçimidir. Aynı zamanda doğru aksesuar seçimi ile bir kombininizi daha şık ve iddialı bir hale getirebilirsiniz.

Kış aylarında hem tesettürlü kadınlar hem de diğer insanların en çok tercih ettiği ya da tercih etmek zorunda kaldığı parça yani kabanlardır. Tesettür giyimde kışın tercih edilen kabanlarda en popüler olan renklerden biriside ekru rengidir. Ekru rengi ile kombin oluşturacağımız renklerden birkaçı kahverengi, siyah ve lacivert rengidir.

Ekru renkli kabanınızın içine kahve tonlarında bir triko giydiğinizde bu iki rengin uyumuna hayran kalacaksınız. Ekru renkli kabanlar kombinlerken seçici olduğumuz kadar geniş bir parça seçimi de yapabiliriz. Mesela ekru renkli bir kabanı kombinlerken çiçek desenli etekleri kullanabiliriz. Hatta bu kombin kış aylarında sizin içinizi bile cıvıl cıvıl yapabilir. Bu kombini tamamlarken siyah çizmeler ya da botlar kullanabiliriz.

Tesettürde kış uyumu için renklerdeki kontrast uyumundan güzel sonuçlar çıkarabileceğinizi unutmayınız. Tesettür çizgisinden ayrılmamanız dileğiyle. Sağlıcakla kalın.

Tesettür Moda

TESETTÜR MODA - TESETTÜR GİYİM MODASI'NIN YENİ ADRESİ

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.