SEZONUN EN HİT 2 PARÇASI (PANTOLON FERAHLIĞI)

İster sportif, ister lokal, isterse hayalperest. Sezonun zirveye koşarak trend parçası haline gelen pantolonlar, her stile açık davetkar tavırlarıyla yaylım ateşinde. Sonbaharın yüksek sesli parçası pantolon rahatlığını tasarım çeşitliliğiyle siz de keşfedin!

BLUE JEAN (PANTOLON) NEDİR?

Pantolon, belden başlayan iki bacağa geçirilen ve paçaları ayak bileklerine kadar inen giysi parçasıdır. Moda, erkek pantolonlarının biçimine büyük değişiklikler getirmemiştir ancak kadınlar için pantolon tasarımları her geçen gün hızla çoğalmakta. Pantolonların boyları uzun ve kısa, paçaları dar veya bol, bacaklara yapışık olabilir. Dikim olarak paçalar, içe kıvrık veya düzdür. Pantolonların ön, arka veya yanlarında cepler bulunmaktadır.

İşte sizler için derlediğimiz iki hit parça:

-FLARE PAÇA:

Hem şık hem rahat bir görünüm elde etmeniz bu seçimle çok kolay olacak,
geniş paça tasarıma sahip bol kesim pantolonlar yüksek ve düşük bel alternatifleriyle Flare pantolon sezonun ana trendlerinden biri olarak öne çıkıyor. ‘Flare’ yani İspanyol paça kalıplarla üst kısımda bedene oturan ve dizden başlayarak paça ucuna doğru genişleyen feminen bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu pantolonlarınızı son trende uygun olarak gömlek ve uzun boyfriend tarzında hırka veya mevsim renklerine uygun tercihe göre uzun, kısa kazaklar ile kombinleyebilirsiniz.
Flare paça pantolonlar siyah, mürekkep mavisi, gri tonları; kadife kumaşta ise açık camel, tozlu lavanta ve gri renk alternatifleri ile karşımıza çıkıyor.


-CARGO JEAN:

Kargo pantolonların tasarım olarak geçmişine indiğimizde, askerlerin cephede harita, ilk yardım malzemesi vb. gibi ihtiyaçlarına kolay ulaşabilmesi için pantolon kenarlarında büyük kaba dikimli cepler dikkatinizi çeker, malzeme taşımak için dikilen bu ceplere kargo cep adı verilir. Zaman içerisinde pantolon tasarımı geliştirilerek pantolon üzerinde cep sayısı arttırıldı ve bu tasarıma paraşütçü pantolonu adı verildi. Askeri yaşamda ihtiyaçların ulaşabilirliğine kolaylık sağlanması amacıyla üretimi hızla devam eden pantolonlar sonraki yıllarda askeri birimlerin kıyafetleri dışında bir grup Hip-Hop sanatçısının giyimi ile buluştu ve kargo pantolonlar bir trend haline geldi.

GÖRÜNÜMÜ TAMAMLAMANIZ İÇİN;


Şehrin her anına ayak uyduran bir stil arayışındaysanız; deri kargo pantolonların güvenilir ellerine teslim olmanın tam sırası. Tül trençkotunuzla boğazlı kazağınızın beklenmedik birlikteliğine soft çantanız eşlik etsin!

SİZİN İÇİN OLUŞTURDUĞUMUZ JEAN SÖZLÜĞÜ:

DESTROYED JEAN (YIRTIK): Kesilmiş ya da parçalanmış gibi görünüm verilen bu tarz jeanler 80’lerde olduğu gibi günümüzde de oldukça revaçta.

EGGINGS: Denim görünümlü tayt.

BOOTCUT (BORU PAÇA):70’lerin sonunda 80’lerin başında oldukça çok tercih edilen kesimlerinden biridir. Brezilya kesimi olarak adlandırılan ultra düşük belli bu model, genellikle streç ve dar kumaşlardan yapılır ve kalçayı yukarıda gösterecek şekilde tasarlanmıştır.

BOOTY FİT: Bel ve kalça bölgesini saran bir modeldir. Bu kesimi tercih ederek vücut hatlarınızı ön planda tutarak belirginleştirebilirisiniz.

BAGGY JEAN: Oldukça bol ve düşük belli bir tasarıma sahiptir. Rap şarkıcılarından esinlenilerek üretilen bu model, sportif bir görünüm kazanmak için ideal. Kovboy pantolonlarını andıran bu modelin en önemli özelliği, paçalarının çizme ya da kalın botlar üzerinden rahatlıkla geçebiliyor olmasıdır.

CARROT FİT (HAVUÇ KESİM): Bu modelin havuca benzetilmesinin nedeni belinin yüksek ve geniş, bacak bölgesinin ise sivri ve dar olmasıdır.

CİGARETTE JEAN: Sigara jean modeli punk tarzı ile tanınmıştır. Düğme, yama, fermuar ya da kalın dikişlerle süslenmiş olanlarına çok sık rastlanır. Kalça kemiğinden dizlerine ve paçalarına kadar her yeri oldukça dar görünüme sahiptir.

CROPPED JEAN: Uzunluğu diz altı ile ayak bilekleri arasında herhangi bir yerde biten, paçaları dikişsiz, kesilmiş gibi görünen model.

PLAZZO: Bacakların başladığı yerden itibaren, pantolonun paçasına kadar gittikçe bollaşan bu modeli kimi zaman çan kesimde kimi zamansa boru kesimde görmeniz mümkün.

EXTENDED PANEL FİT: Hamile jean’i olarak da bilinen bu modelin bel kısmı elastan tasarıma sahip olup, hamilelik dönemi süresince karın bölgesi geliştikçe esneyebilir.

Büşra Çınar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.