ANNE ADAYLARINA SERİN YAZ MODASI

Kadınlar, hamilelik dönemlerinde duygusal, psikolojik ve fiziksel olarak çok hassastırlar. Hemen her türlü değişiklik anne adaylarını etkiler, kimi zaman duygu yoğunluğu yaşatıp ağlatır, kimi zaman gerip strese sokar. Bu dönemin en önemli özelliklerinden birisi dengesizliklerdir. Psikolojik, duygusal ve fizyolojik dengesizlikler kadının yaşamını zorlaştırır. Zira hamilelik ve kadınlık hormonları hızlı yükselmekte, fazla salgılanmakta, bu da kadının tüm vücut fonksiyonlarını etkilemektedir. Bir anda ağlamaya başlayan ya da kahkahalarla gülen, küçük sorunlarda bile aşırı strese giren, anlık terleyen, ardından üşüyen anne adayı için bu süreç zorludur. Özellikle ani yükselen vücut ısısı fizyolojik olarak kadını olumsuz etkiler. Bu sebeple anne adayının özellikle terletmeyen kıyafetler seçmesi ve tek parça değil, birkaç parça kıyafeti kat kat giymesi gerekir. Zira terlediğinde bir kat çıkarıp, üşüdüğünde yeniden giyebilmeli. Bu bakımdan hamilelikte giyimin de mantıklı bir formülü, uyulması gereken kuralları olduğunu söylemek mümkün.

Hamileliğin ilk dönemleri gardırobunuza ait kıyafetlerle idare edilse de bu bir zaman sonra pek mümkün olmuyor. Ancak sezon koleksiyonlarında öyle çeşitli tasarımlar var ki, bir kaç parça ile bu süreci rahat geçirmek mümkün. Özellikle gebeliği sıcak yaz dönemlerine denk gelen kadınlar için serin tutacak kıyafetleri gardırobunuza taşımak şart olacaktır. Anne adayı bir kadın için gebelik sürecinde en önemli olan husus rahatlık ve konfor olmalıdır. Kendisini fiziksel ve zihinsel anlamda rahat hisseden kadınlar gebelik dönemlerini daha mutlu ve minimum sıkıntıyla atlatır. Bu bakımdan hamile giyiminde en çok önem verilmesi gereken konu anne adayının kıyafetin içinde rahat etmesidir. 

Hamile giyim sektörünün hızla büyüdüğünü, günden güne çeşitlendiğini söylemek mümkün. Bu dönem için pamuklu ve yünlü eşofmanlar, geniş ve likralı pantolonlar, bol sweatler çok doğru seçimler olacaktır. Özellikle gebelik döneminde çalışmayan kadınlar kıyafet tercihi konusunda çok şanslılar. Ancak hamilelik döneminde çalışması gereken anne adaylarının her gün hem rahat hem de şık kıyafet bulması zor olabilir fakat günümüzde pek çok tekstil firması çalışan anne adayları için şık ve konforlu tasarımlar sunuyor, toplamda bir yıllık süreç için gardırobunuzu baştan düzmeye gerek yok. Her hamilenin edinmesi gereken mevsime uygun 2 hamile pantolonu, 2 elbise, belki 1 etek, bunun dışında evde bulunan günlük kıyafetler yeterli olacaktır. Dilerseniz ihtiyacınız olan bu tasarımlara birlikte göz atalım.

Anne adayları için tasarlanmış pantolon çeşitleri:

Hamilelikte en hızlı şekilde genişleyen bölgeler göbek, basen ve kalçadır. İyi bir gelişim için mutlaka rahat kıyafetler tercih edilmelidir. Bunun için hamilelere özel üretilen hamile pantolonları en doğru tercih olacaktır. Tasarım olarak göbeği tamamen kapatan ve göbeğin üzerinden lastikli olan hamile pantolonları anne adayının daha rahat hareket etmesine olanak verir. Diğer tüm hamile kıyafetlerinde olduğu gibi hamile pantolonlarının da pamuklu, yünlü ve seyrek dokulu olması gereklidir.

Anne adayları için tasarlanmış şık ve konforlu elbiseler:

Hamilelikle bütünleşen tasarımlardan biri de elbiseler. Gebeliği sıcak yaz günlerine gelen anne adayları için elbiseler harika bir seçim olacaktır. Zaman zaman gebelik sürecinde aldığınız kilolar sizi rahatsız edecektir fakat üzülmeyin, düz kesimli oversize kalıplarla tasarlanan elbiseleriniz sayesinde sevimli kilolarınızı kamufle edebilir, ya da dilerseniz belinize kuşak geçirerek anne adaylığınızı vurgulayabilirsiniz. Bu yaz çeşitli elbise tercihlerinizle hem rahatınızı hem de tarzını koruyacaksınız.

Hayat kurtarıcınız “KİMONO”

Gebelik döneminde en ihtiyaç duyacağınız parçaların başında kesinlikle kimonolar geliyor. Düşük omuzlar, genişleyen yarasa kollar, beden ayrımını ortadan kaldıran salaş kalıplarıyla bu süreçte en yakın arkadaşınız kimono olacağı kesin. Sadece gebelikte değil, genel olarak şikayetçi olduğunuz kilolarınızı düşünürsek bu tasarımlar mutlaka işinize yarayacak. Ayrıca hala içine girebildiğiniz ama dar olan kıyafetlerinizi sıcak yaz günlerinde üzerinize alacağınız bir kimono yardımı ile kamufle edebilirsiniz.

Büşra Çınar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.